Domu / Nowości / Eleganckie spinki do mankietów nie tylko dla mężczyzn

Eleganckie spinki do mankietów nie tylko dla mężczyzn

A czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, że spinki do mankietów spełniają nie tylko stronę stylową, ale także historyczną? Czy brzmi to dla ciebie absurdalnie? Pomyślcie tylko, ile ważnych wypowiedzi politycznych, inauguracji, słowem, duży procent nie tylko spraw politycznych i biznesowych, które dotknęły historii, to właśnie spinki do mankietów.

A czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, że spinki do mankietów spełniają nie tylko stronę stylową, ale także historyczną? Czy brzmi to dla ciebie absurdalnie? Pomyślcie tylko, ile ważnych wypowiedzi politycznych, inauguracji, słowem, duży procent nie tylko spraw politycznych i biznesowych, które dotknęły historii, to właśnie spinki do mankietów. Czy tak nieistotna ozdoba ma w sobie jakąś magię i urok? Nie przesadzę, ale na pewno ma to swój urok. Oryginalna, ale gustowna spinka do mankietów dodaje elegancji nadgarstkowi i czyni każdy model wyjątkowym.

Spinki do mankietów jako takie pojawiły się po raz pierwszy w XVI wieku za panowania Ludwika XIV, jednak do świadomości szerszego, a raczej wyższego społeczeństwa dotarły dopiero w XIX wieku. Należą do nieśmiertelnych elementów dobrego smaku.

Spinki do mankietów przeznaczone są do specjalnych koszul z podwójnym, tzw. mankietem francuskim, które mają po obu stronach dziurki na guziki, ale - nie mają guzików w środku. Noszenie spinek do mankietów w koszuli z prostym mankietem było w przeszłości nawet uważane za przestępstwo społeczne. Możemy zatem łatwo podzielić je ze względu na sposób zapinania na „całujące”, czyli takie, których końce są ściśnięte, oraz „beczki”, gdy jeden koniec mankietu zachodzi na drugi.

Spójrzmy na przykład na znaną postać czeskiej polityki. Jeżeli uważacie, że wybór pana Zemana na prezydenta wynikał z jego wiedzy, intelektu czy doskonałej umiejętności posługiwania się słowami, to oczywiście macie rację. Jednak ważnym czynnikiem dla takiej osobowości jest wyrafinowany wygląd, dlatego garnitur i dobrana biżuteria powinny podkreślać jego indywidualność, nadawać mu odrobinę wdzięku, którego dopełniają spinki do mankietów.

Stwierdzenie to nie dotyczy jednak tylko panów „noszących krawat”, ale także panów, którzy wychodzą w garniturze nie częściej niż trzy razy w roku, na przykład na bal.

A wraz z sezonem studniówkowym rośnie zapotrzebowanie na porządne, skromne dodatki, w których można spotkać różne, często wręcz szalone rzeczy. Podobno nic nie stoi na przeszkodzie, aby projektanci rozwijali się w branży modowej i wymyślali różne sposoby, aby przyciągnąć uwagę czymś wyrazistym, nietradycyjnym – a jednocześnie? A jednocześnie tak tradycyjnie! Pomyśl o tym, czy kiedykolwiek myślałeś o połączeniu zapalniczki i spinki do mankietów? Jakie praktyczne!

Ale uważaj! Nie jest już tak, że spinki do mankietów trzeba nosić wyłącznie do garnituru i że są one wyłącznie domeną mężczyzn. Kobiety nie pozostają w tyle – bo wygląda to świetnie!

Jeśli dotarłeś do samego końca tego artykułu, widzisz, że spinki do mankietów naprawdę przykuły Twoją uwagę. Czy jest zatem coś, co powstrzymuje Cię przed zakupem? Kupuj mężów, braci, ojców, wujków, synów, ale zadbaj także o siebie!