Domu / Nowości / Spinki do mankietów jako etykieta

Spinki do mankietów jako etykieta

Zasady zachowań społecznych są dość obszerne. Jeśli chodzi o stylizację, zdecydowanie musimy przyznać, że spinki do mankietów to obowiązkowy element kojarzący się z ważnymi wydarzeniami. Nie są to tylko etykiety kojarzone z ostatnimi dekadami.

Zasady zachowań społecznych są dość obszerne. Jeśli chodzi o stylizację, zdecydowanie musimy przyznać, że spinki do mankietów to obowiązkowy element kojarzący się z ważnymi wydarzeniami. Nie są to tylko etykiety kojarzone z ostatnimi dekadami. Ich początki sięgają XVII wieku. Już wówczas miały one ogromne znaczenie, które trwa do dziś.

Jak wybrać te właściwe?


Już wiesz, że są częścią etykiety. Nie każdy jednak wie, jaki typ wybrać pod kątem konkretnego wydarzenia. Najpierw przyjrzymy się wydarzeniom bardziej świątecznym. Takie warianty, które przyciągają uwagę, pasują tutaj idealnie. Oznacza to, że projekt jest kolorowy, błyszczący i brokatowy lub połączony z różnymi rodzajami osadzonych kamieni. Takie odmiany są odpowiednie dla wydarzeń takich jak:

  • Ślub
  • Piłka
  • Rocznica

Następnie jest druga kategoria. Spinki do mankietów mniej widoczne. Czyli mniejsza wersja, w matowych odcieniach. Ogólnie można powiedzieć, że jest to konstrukcja konserwatywna. Nadają się przede wszystkim do pracy, na różnego rodzaju spotkania i negocjacje.

Wyrównanie jest również ważne


Wiesz już jaki rodzaj wybrać w zależności od wydarzenia. Przyjrzyjmy się teraz, jaki kolor lub konkretny motyw wybrać w związku z całością stroju. Pokazanie, że wiesz, jak się ubrać, jest całkiem łatwe. Musisz pomyśleć tylko o jednej ważnej rzeczy - czyli wyrównaniu. Konkretny wygląd możesz dopasować np. do zegarka, pierścionków na dłoniach, a nawet łańcuszka.

Istnieje także możliwość zestawienia spinek do mankietów z krawatem lub muszką, a poszetki z marynarką. Tutaj może być trudniej. W takim przypadku zalecamy zakup gotowych zestawów. To trio można kupić w jednolitym designie. Nie tylko otrzymasz wszystko, co symbolizuje dobrze ubranego dżentelmena, ale także zaimponujesz otaczającym Cię osobom, jak dobrze udało Ci się dopasować spinki do mankietów z resztą stroju wizytowego.